MSB’den Irak’ın Kuzeyine Hava Harekatı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından “Hava Kuvvetlerimiz, teröristlerin inlerini yerle bir etti.” notuyla paylaşılan bildiride, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak’ın kuzeyine hava harekatı gerçekleştirdiği duyuruldu.

Irak’ın kuzeyinde bulunan Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos bölgelerinde düzenlenen hava harekatında çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi.

İcra edilen harekatta, teröristler tarafından kullanılan mağara, sığınak, barınak, depo ve terör örgütünün kullandığı tesislerden 37 hedef imha edildi.

Bakanlık açıklamasına şu ifadelerle devam etti:

“İcra edilen bu hava harekatında azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu harekat sırasında; masum insanların, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir